
Celníci zajistili 89 automatů a půl milionu korun
Nelegální hazard zůstává pod drobnohledem celní správy. Od začátku roku do srpna provedli celníci v…
foto: Archiv města Mohelnice
19. 08. 2020 - 08:03
Během příštího roku nahradí dvě křižovatky v mohelnické průmyslové zóně kruhový objezd. Dopravní situace by se tím měla stát bezpečnější a přehlednější obzvlášť pro cyklisty a chodce.
Kruhový objezd spojí silnici druhé třídy, která vede z dálnice směrem na Úsov, Družební ulici a silnici třetí třídy z Moravičan. Nahradí tak dvě křižovatky, které jsou v tuto chvíli od sebe asi 100 metrů vzdálené.
Na realizaci se budou podílet město Mohelnice a Olomoucký kraj. Stavbou je pověřena Správa silnic Olomouckého kraje a měla by být hotová v příštím roce.
„Správa silnic Olomouckého kraje realizuje okružní křižovatku o vnějším průměru 38 metrů, přeložky vodovodu, vodovodního řadu a vodovodních přípojek a přeložku kanalizačního výtlaku. Město vybuduje chodník, smíšenou stezku a veřejné osvětlení,“ řekla Deníku mluvčí Olomouckého kraje Eva Knajblová.
Cena je odhadována na 28 milionů korun. Sedm milionů uhradí město Mohelnice a zbytek zafinancuje Olomoucký kraj. Na svůj díl se pokusí Mohelnice získat dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury.
Nelegální hazard zůstává pod drobnohledem celní správy. Od začátku roku do srpna provedli celníci v…
Šumperští kriminalisté obvinili dva muže ve středním věku z krádeží ve skladu společnosti s…
V noci z pondělí na úterý zasahovali hasiči u rozsáhlého požáru rodinného domu a stodoly v Bílé…
Čtyři výrazné osobnosti spjaté s Přerovem dostaly na třídě 17. listopadu svou uměleckou poctu.…
V sobotu odpoledne došlo v Lipníku nad Bečvou k tragické události. Krátce po 14:30 srazil vlak…
Hasiči v Olomouckém kraji aktuálně řeší desítky událostí spojených se silným větrem. Do této chvíle…