
Kraj znovu podpořil malé venkovské prodejny
Olomouc - Více než sedm miliónů korun letos půjde na podporu malých obchůdků na venkově. O náklady…
foto: Zdroj: olkraj.cz
19. 09. 2024 - 14:26
S blížícím se víkendem se očekává, že do zasažených regionů začnou najíždět dobrovolníci, kteří chtějí pomáhat lidem po povodních. Likvidační práce však musí být zkoordinované a řízené. Olomoucký kraj proto důrazně apeluje na každého, aby se do postižené oblasti nevydával po vlastní ose, pokud to není nezbytně nutné.
Silnice jsou nebezpečné, přičemž ne všechna nebezpečí jsou viditelná, probíhají jejich prohlídky, některé z nich jsou uzavřené a poškozené. Komunikace primárně využívají složky integrovaného záchranného systému pro zajištění humanitární pomoci a pro pohyb těžké techniky, která pracuje na obnově území.
Jak tedy bude dobrovolnická pomoc koordinována?
Tři humanitární organizace (Dobrovolnické centrum UPOL, Arcidiecézní charita Olomouc a Maltézská pomoc) budou víkendovou dobrovolnickou pomoc organizovat.
Postup:
Kvůli chybějícím mostům a úsekům komunikací nelze přijmout všechny dobrovolníky a jejich počet musí být omezen. Když jejich pomoc nebude využita hned tento víkend, mohou zažádat o novou registraci znovu po víkendu. Práce je hodně. Bude potřeba každá pomocná ruka.
S ohledem na stav komunikací by nekoordinovaný nájezd dobrovolníků do zasažené oblasti bránil společné snaze o co nejrychlejší obnovu území ve prospěch občanů.
Sledujte krajské komunikační kanály (web www.olkraj.cz a sociální sítě), na kterých včas najdete potřebné instrukce.
"Vážíme si každé pomoci, ať už materiální nebo fyzické. Děkujeme všem dobrovolníkům, že pomoc nabízí, děkujeme, že nám pomohou i s její organizací a děkujeme, že na místě budou respektovat doporučení složek IZS," vzkazuje tisková mluvčí Olomouckého kraje Alena Minxová.
Olomouc - Více než sedm miliónů korun letos půjde na podporu malých obchůdků na venkově. O náklady…
Olomouc – Zemědělci, chovatelé zvířat i veterináři s obavami sledují vývoj slintavky a kulhavky v…
Olomouc - Hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk vyhlásil v pátek stav nebezpečí. Opatření…
Olomouc - Olomoucká zoologická zahrada má za sebou výjimečně radostné období – v březnu se zde…
Olomouc – Velmi napilno měli před pár dny šumperští a jeseničtí hasiči, kteří zasahovali u dvou…
Velká Bystřice – Pokud se chystáte projet Velkou Bystřicí do Hluboček, na Hrubou Vodu, do Mrskles…