
Zdražilo jízdné v olomoucké MHD. Rovnou o pět korun
Olomouc – Ode dneška, neděle 1. června, čeká obyvatele Olomouce i návštěvníky města ne zrovna…
foto: FNOL
24. 07. 2020 - 16:01
Fakultní nemocnice v Olomouci bojuje s volnými parkovacími místy v areálu. Proto před časem zavedli tzv. zónové parkování pro zaměstnance, čímž uvolnili místa pro pacienty. Ze stejného důvodu nově zavádí modré parkovací zóny. Měly by uvolnit parkovací místa pro pacienty a jejich doprovod.
„Jedná se o modře označená místa pro stání vozidel, která mají umožnit bezproblémový nástup a výstup pacientů. Na těchto místech je stanoven časový interval patnáct minut. Věříme, ze lidé budou vzájemně ohleduplní a budou stanovený limit dodržovat. V opačném případě by ten, kdo nebude pravidla respektovat, znemožnil ostatním pacientům toto místo využít. Sázíme na slušnost a ohleduplnost pacientů i jejich doprovodu,“ říká ředitel Fakultní nemocnice Olomouc prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D.
V první fázi jsou modré zóny zřízeny před centrálním monoblokem (modrá budova, v níž sídlí Oddělení urgentního příjmu a řada dalších klinik), Dětskou klinikou a budovou s Klinikou plicních nemocí a tuberkulózy a Onkologickou klinikou. Do budoucna se bude počet modrých zón zvyšovat. Uvolnění parkovacích stání pro pacienty před zdravotnickými pracovišti umožnilo zřízení zónového systému parkování pro zaměstnance, kteří nyní odstavují svá vozidla na určených parkovištích v okrajových částech areálu nemocnice.
Aktuálně je v areálu FN Olomouc k dispozici 842 parkovacích míst, během letošního roku k nim přibude dalších zhruba 300. Umožní to probíhající práce na dvou plochách využitelných pro parkování u Fakulty zdravotnických věd a v bývalém areálu firmy Balus. V rámci zvýšení komfortu pro motoristy z řad pacientů, návštěvníků
a zaměstnanců bez dlouhodobých vjezdových karet byly během první poloviny roku přidány čtyři nové platební automaty, jichž je nyní celkem sedm. Všechny navíc umožňují hradit vjezd do areálu pomocí platební karty. Letos na podzim bude otevřen třetí vjezd do nemocnice z Hněvotínské ulice v prostoru mezi areálem Balus
a Teoretickými ústavy Lékařské fakulty UP.
Olomouc – Ode dneška, neděle 1. června, čeká obyvatele Olomouce i návštěvníky města ne zrovna…
Olomouc - Dnes se teploty konečně vyšplhaly nad 25 stupňů a od neděle začíná v centru Olomouce…
Olomouc - Centrum Olomouce opět oživila zajímavá instalace. Ve čtvrtek 29. a v pátek 30. května…
Stovky masožravých rostlin, největší kolekce úchvatných rosnatek ze celou historii výstavy,…
Kvůli špatnému technickému stavu je 12 let stará rozhledna na vrchu Velký Kosíř už od října 2023…
Přerov – Přerovský magistrát rozhodl o tom, že společnost Olma nesmí blokovat výstavbu východního…