Zde může být vaše reklama.

Kooperativa NBL Na úspěchy v pohárech BK REDSTONE navazuje i v lize

Na úspěchy v pohárech BK REDSTONE navazuje i v lize

foto: Petr Pelíšek

02. 04. 2024 - 18:08

Poprvé v historii hala Čajkaréna uvidí vyřazovací zápasy v Kooperativa NBL. Skvělým finišem v nadstavbové části se o to postarali basketbalisté BK REDSTONE Olomoucko. V posledních sedmi zápasech šestkrát vyhráli a zajistili si v předstihu postup do předkola play – off.

„Koho by to na konci roku napadlo. Měli jsme za sebou sérii devíti porážek v deseti zápasech. Opět se potvrdilo, že sezona je strašně dlouhá, každý si projde slabším obdobím. Dokázali jsme zabrat v klíčové fázi ligy můžeme se těšit na její vrchol. Budeme u toho,“ usmívá se generální manažer Olomoucka Libor Špunda.

Do předkola tým postoupil na úkor nováčka z Písku, který přitom v základní části dlouho bojoval o postup do nadstavbové skupiny A1. Ve druhé polovině sezony se už Sršňům tolik nedařilo a klíčové zápasy nezvládli. „Ve vzájemných zápasech jsme byli úspěšnější, takže jsme si to zasloužili,“ míní Špunda.

Olomoucko naopak rozhodující duely, nejen v lize, opakovaně zvládlo. Výhrou ve čtvrtfinále Českého poháru si vybojovalo postup do finálového turnaje. Úspěchy v závěru základní skupiny se pak prodralo i do semifinále Alpe Adria Cupu. „Když šlo do tuhého, ukázal tým sílu i charakter. Individuálně máme hodně kvalitní hráče. Není náhoda, že máme dva kluky v první desítce tabulky užitečnosti. Když si vážíme míče a hrajeme týmově, jsme nepříjemní pro každého,“ tvrdí prezident klubu Michal Pekárek.

V předkole play – off hráči BK REDSTONE narazí na Kolín nebo USK Praha, soupeře určí až výsledky posledního kola nadstavbové části. V každém případě Olomoucko první utkání série na dvě výhry zahájí 10. dubna venku, kde se bude hrát i případný třetí duel 14. dubna. O dva dny dříve budou mít naopak v utkání číslo 2 výhodu domácího prostředí.

„Půjde to rychle za sebou, ale stěžovat si na to určitě nebudeme. Naopak. Právě takové zápasy jsme chtěli hrát, ne končit sezonu po posledním kole nadstavby,“ těší se na atraktivní střetnutí kapitán BK REDSTONE Lukáš Feštr.

Další články