Zde může být vaše reklama.

Historický úspěch Judistka Zachová je mistryně Evropy

Judistka Zachová je mistryně Evropy

foto: czechjudo.org

27. 04. 2024 - 23:00

Historický úspěch pro české judo se zrodil v Areně Zagreb v chorvatské metropoli. Renata Zachová z Judo klubu Olomouc se po pěti vítězstvích nad svými soupeřkami ve váze do 63 kg radovala z titulu mistryně Evropy. Úspěch je o to cennější, že se jedná o první zlatou medaili pro české ženské judo z dospělého kontinentálního mistrovství.

„Vyšlo to a já jsem strašně moc ráda za všechny lidi okolo mě, co mně pomáhají a podporují mě, za to jim děkuju a jsem jim strašně vděčná,“ řekl Zachová pro web českého svazu juda.

V prvním utkání udolala Belgičanku Corraovou na třetí trest v prodloužení. Následovaly dvě rychlé výhry. Rakušanku se slovenskými kořeny Magdalenu Krssakovou poslala k zemi svým oblíbeným "zalamovákem". Proti mladičké Italce Russo trefila hned první nástup na nízké seoi otoshi a semifinálová účast byla zaručena. Svěřenkyně Jiřího Štěpána ale pokračovala v úspěšném tažení dál. Proti úřadující mistryni Evropy Andreje Leški se po bleskovém přechodu na zem ujala vedení, kdy ji soupeřka utekla z držení jen tři vteřiny před ipponem. Zachová výborně ustála následný tlak soupeřky a mohla slavit historický postup do finále.

Zde nastoupila proti další z favoritek, Nizozemce Van Lieshout, která Zachovou porazila na nedávném Grand Slamu Tbilisi. Dvojnásobná juniorská mistryně světa se sice ujala vedení, když Zachovou poslala na bok nízkou technikou. Česká reprezentantka ale záhy vytáhla svou osobní techniku sode curi komi goši, kterou utáhla takovým způsobem, že Nizozemka neměla šanci vzdorovat.

Další články