Zde může být vaše reklama.

Kooperativa NBL Basketbalisté BK REDSTONE dohrávku v Písku prohráli

Basketbalisté BK REDSTONE dohrávku v Písku prohráli

foto: Petr Pelíšek

03. 04. 2024 - 20:14

Po vydřeném postupu do předkola play – off si v dohrávce 8. kola nadstavby proti Písku mohly klíčové opory basketbalistů BK REDSTONE Olomoucko alespoň částečně odpočinout. Mimo základní sestavu Hanáků zůstali Amin Adamu a Adrio Bailey, v sestavě zcela chyběl Jase Townsend. Z výhry 96:88 se radovali domácí, když vyrovnaný průběh zlomili v poslední čtvrtině.

Na začátku získali domácí náskok osmi bodů, až pak se prosadilo Olomoucko a začalo svoji ztrátu stahovat. Na konci 8. minuty se dokonce po nájezdu Olborta dostalo na chvíli do vedení 20:21, vzápětí ovšem inkasovalo devět bodů v řadě a první čtvrtinu prohrálo 23:29, když svoji střelu současně s klaksonem proměnil Adamu.

Střelci na obou stranách se činili také ve druhé čtvrtině. Sršni po sérii trojek odskočili na 42:30, hráči BK REDSTONE pak přidali a v 19. minutě snížili na 44:45, když devíti body v řadě táhl ofenzivu Adamu. Na konci poločasu hosté povolili v obraně, přesto po dvaceti minutách prohrávali přijatelným rozdílem 47:51.

Hráči Písku se chtěli ve svém posledním domácím zápase rozloučit s fanoušky výhrou a díky enormní snaze se prokousali k výsledku 65:51 ve 24. minutě. Hanáci odpověděli devíti body za sebou a Sršně tím pořádně rozhodili. Hosté toho využili ke srovnání na 71:71 po třetí desetiminutovce.

Na začátku posledního dějství si domácí rychle vypracovali náskok sedmi bodů a právě tato pasáž rozhodla o vítězi. Olomoucko smazalo svoji ztrátu na rozdíl tří bodů, Sršni ale dokázali kontrovat a v závěru si výhru pohlídali.

Písek – BK REDSTONE Olomouc 96:88 (29:23, 51:47, 71:71)

Další články