Když rockeři slaví, pomáhají přitom dobré věci
Velkolepou rockovou show hostil v pátek 17. dubna klub Bounty Rock Cafe. Na podiu vystoupily…
foto: ZOO Olomouc
16. 03. 2022 - 09:53
O další úspěšné rozmnožení zvířat v olomoucké zoologické zahradě se v minulých dnech postarali lemuři kata.
“Mládě se narodilo 4. 3. 2022, jeho pohlaví prozatím neznáme. Prospívá, pevně se drží své matky a pozoruje svět kolem sebe,” popisuje zooložka Jitka Vokurková.
Olomoucká zoologická zahrada na Svatém Kopečku se chovu lemurů kata poprvé věnovala mezi lety 1990 až 1993, na svou slávu si ale lemuři museli počkat až do roku 2012, kdy bylo otevřeno nové chovné centrum.
"Od té doby se zde tito lemuři pravidelně rozmnožují a k dnešnímu dni se zde narodilo celkem 38 mláďat," uvedla mluvčí zoo Ivet Gronská.
Velkolepou rockovou show hostil v pátek 17. dubna klub Bounty Rock Cafe. Na podiu vystoupily…
Už devět let se jednou ročně promění centrum Olomouce v ráj pro milovníky folkloru, kultury, zábavy…
V Olomouckém kraji letos končí platnost téměř 26 tisícům řidičských průkazů. Motoristé tak musí…
Skoro půl století utvářel svými fotografiemi kroniku života Olomouce a olomouckého regionu.…
Velikonoční svátky se rychle blíží a pořadatelé v regionu lákají na bohatý program pro všechny…
Vítězem krajského kola soutěže Zlatý erb se letos stal Velký Týnec, jehož webové stránky porota…